News/Media

Courchevel/Meribel 17. marca (TASR) – Okrem Petry Vlhovej, či bratov Adama a Andreasa Žampovcov, slovenské lyžovanie v tejto sezóne na podujatiach SP reprezentuje aj slovenská IT firma. Pre Medzinárodnú lyžiarsku federáciu (FIS) zbiera inovačné dáta, ktoré využívajú všetky národné federácie. Samotní lyžiari si túto novinku pochvaľujú.

Ide o pilotný projekt pre FIS v oblasti presného merania brán. “Nakoľko doteraz sa bránky merali ručne a nie veľmi presne. My to teraz robíme pre potreby FIS aj z hľadiska prevencie pred zraneniami, štatistík a obsahu pre televízie. Tento rok sme boli merať na dvanástich pretekoch Svetového pohára a ôsmich na Európskom pohári, kde sme testovali technológie,” povedal pre TASR šéf firmy Martin Benko.

Inovácie v digitálnych technológiách neobišli ani svet športu. Posúvajú ho na vyššiu úroveň, a to tempom, o akom by sme sa pred niekoľkými rokmi možno ani nenazdali. Tento svet pritiahol aj bývalého aktívneho lyžiara a športového funkcionára Martina Benka, dnes konateľa spoločnosti MBCD. S kolegom Matúšom Kiczkom vyštudovali technický odbor a dlhodobo pracujú v sektore informačných a komunikačných technológií. Spája ich láska k športu a aktívna športová minulosť. Zameranie ich biznisu tak bolo jednoznačné. Dali dohromady to, čo vyštudovali, s tým, čo ich baví.

Download this article after filling this form…

Ďakujeme za vyplnenie formulára.
Celý článok si môžete stiahnuť tu: